Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na X Niedzielę Zwykłą 6.06.2021r.

 

  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła, mieszkańcom Pigłowic – od pałacu do zakrętu. W tym tygodniu, bardzo proszę o posprzątanie, parafian z Pigłowic – prawa strona.
  2. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy seminaryjnej, w niedzielę od g. 20.00 do 21.00.
  3. W czwartek przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała przypada w czwartek. Po Mszy św. o godz. 19.00, wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy na parkingu przy probostwie: I – na drzwiach od garażu – mieszkańcy Mądrych, II – pod jesionem – mieszkańcy Garbów, III – od strony             Nowaków– mieszkańcy Młodzikówka, IV – na drewnianym podwyższeniu – mieszkańcy Pigłowic. Tego dnia, proszę nie parkować tam samochodów.
  4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, po Mszy św. nastąpi odnowienie Aktu zawierzenia i oddania Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W kościele NSJ w Środzie – odpust.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, odbędzie się, w we wtorek dla I grupy         i w środę dla II grupy, o godz. 17.00 w kościele.
  6. Intencja Wspólnoty Żywego Różańca na czerwiec – o Boże bł. i bezpieczeństwo dla pracujących przy remoncie dachu.
  7. Organizujemy pielgrzymkę dziękczynną za 120 lat istnienia naszego kościoła. Odwiedzimy grób św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy oraz miejsce cudu eucharystycznego w Legnicy. Wyjazd – 24 czerwca. Koszt 60zł. Zapisy w zakrystii. Od 25 – 27 czerwca odbędą się rekolekcje parafialne zakończone Mszą sw. pod przewodnictwem ks. bpa Szymona Stułkowskiego, podczas której poświęcimy sztandar naszej parafii.
  8. Decyzją ks. abpa Stanisława Gądeckiego, rok propedeutyczny seminarium, zostaje przeniesiony do Kalisza.
  9. Trwa remont dachu i rekonstrukcja sygnaturki. Módlmy się o bezpieczeństwo dla pracujących, odpowiednią pogodę i zgromadzenie potrzebnych środków.