Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na  XIV Niedzielę Zwykłą 5.07.2020r.

 

 

  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła, mieszkańcom Pigłowic – prawa strona. W tym tygodniu o posprzątanie proszę Parafian z Pigłowic – lewa strona.

 

  1. W czwartek wyjazd na pielgrzymkę na Jasną Górę, o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

 

  1. W sobotę przypada rocznica nawiedzenia naszej parafii przez kopię Jasnogórskiej Ikony. Zapraszam na modlitwę dziękczynną o godz. 21.00.

 

  1. Intencja Żywego Różańca na lipiec: O szczęśliwe i bezpieczne żniwa.

 

  1. We wtorek 14. lipca organizujemy wyjazd na Termy do Tarnowa Podgórnego. szczegóły podam za tydzień. Zapisy w zakrystii.

 

  1. Sakramentalny związek małżeński chcą zawrzeć:

Daria Półrolniczak, rz. kat., parafia pw. MB Fatimskiej w Jarocinie

Piotr Szafrański, rz. kat., parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Mądrem

Kto wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa, powinien powiadomić proboszcza.

 

 

DEKRET

dotyczący duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii

 

 

1. Udział w liturgii

Z dniem 30 maja br. przestaje obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych (obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu). Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów.

Należy zachować dotychczas nakazane zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny, jak również zasady dotyczące udzielania Komunii Świętej i sprawowania sakramentu pokuty. Celebrans lub proboszcz podczas każdej liturgii winien wyraźnie zapowiedzieć porządek dwóch sposobów udzielania Komunii Świętej.

 

2. Dyspensa

Do niedzieli 31 maja br. obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej udzielona wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej.

Od niedzieli 7 czerwca obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:

  1. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
  2. osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
  3. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

Zachęcam usilnie wiernych do udziału w Mszach Świętych oraz do korzystania z sakramentu pokuty.

 

  1. Czas Komunii wielkanocnej

Przedłużam czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.

 

4. Modlitwa różańcowa

Zapraszam wszystkich – kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich – do wytrwałej modlitwy we wspólnotach domowych, w szczególności do modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem. Modlitwa ta trwać będzie do Uroczystości Bożego Ciała, czyli do dnia 11 czerwca.

 

5. Wizytacje kanoniczne

Wizytacje kanoniczne przewidziane w terminach wiosennych zostają przeniesione na jesień, a wizytacje jesienne odbędą się w roku 2021, chyba że wizytator co innego ustali z zainteresowanymi księżmi proboszczami.

 

6. Boże Ciało

Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa możliwa jest procesja eucharystyczna po Mszy św. wokół kościoła. Z uwagi na zachowanie limitu 150 uczestników zgromadzeń poza świątynią zaleca się, by odbyło się kilka procesji.