Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
na II Niedzielę Zwykłą 17.01.2021r.
Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Wyszakowskich Hubów. W tym tygodniu, bardzo proszę o posprzątanie, parafian z Mądrych Folwark.
Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Tysiące ludzistraciło dach nad głową. W tej nadzwyczajnej sytuacji – wychodząc naprzeciw prośbie Caritas Chorwacji – prosimy, aby w niedzielę, dnia 24 stycznia 2021 w czasie każdej Eucharystii modlić się w intencji narodu chorwackiego a przed kościołem do puszek zebrać ofiary pieniężne na rzecz poszkodowanych.
Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy seminaryjnej, od godz. 20.00 – 21.00. Na zakończenie możliwość przyjęcia Komunii św.
Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w kaplicy w Nadziejewie           w poniedziałek 25.01 o g. 16.00 – gr. I, a w środę 27.01 o g. 16.00 – gr. II.
Od wtorku, do odwołania, Msza św. w dni powszednie, odprawiana jest w kaplicy
w Nadziejewie.

 

 

 
 
Drodzy Parafianie
Ostatnie miesiące naznaczone są epidemią, która objęła cały świat. Poza niebezpieczeństwem utraty zdrowia, przyniosła ona jeszcze inne lęki. Często stajemy w obliczu likwidacji miejsc pracy, załamania się handlu, wysokimi cenami środków produkcji, które niwelują jakiekolwiek zyski. Wiele napięć przenosi się na nasze emocje i dotyka naszych rodzin. Także Kościół jako wspólnota, przeżywa trudny czas.
Dlatego, bardziej niż kiedykolwiek chcemy dostrzec nadzieję w Nowonarodzonym Dziecku. Jezus, który przyszedł na świat w niebezpieczeństwie i odrzuceniu, przypomina, że każdy lęk ma swój koniec, a to co niepozorne, zwycięża smutek i rozpacz.
Proszę przyjąć życzenia pokoju serca, jedności i radości w życiu rodzinnym oraz dobrego zdrowia. Niech błogosławieństwo Dzieciątka Jezus, dociera do naszych planów na Nowy Rok.
Mając na uwadze zalecenia sanitarne, nie możemy spotkać się podczas tradycyjnej kolędy. W związku z tym, zapraszam na modlitwę mieszkańców poszczególnych wsi. Spotkamy się w kościele o godz. 17.00 wg następującego planu:
28.12. – Młodzikówko,  29.12. – Garby, 30. 12. – Wyszkowo i Wyszakowskie Huby, 4.01. – Pigłowice 5.01. – Chwałkowo, 7.01. – Nadziejewo 1-9 (kaplica), 8.01. – Nadziejewo 10 – 12 (kaplica), 11.01. – Mądre i Kaźmierki
z modlitewną pamięcią
ks. Sławomir Krzeszewski